Освітній путівник Міннесоти для українських родин 

A Parent/Guardian’s Guide To School

Цей посібник містить важливу інформацію про державну освіту від дитячого садка до старших класів середньої школи для українських сімей, які прибули до Міннесоти. Він містить інформацію про процес реєстрації та конкретні освітні програми та послуги, які були визначені як «високо пріоритетні» департаментом освіти Міннесоти та робочою групою Operation Allies Welcome Task Force штату.

Федеральний закон гарантує право вашої дитини на безкоштовну державну освіту, допоміжні освітні послуги, якщо вони відповідають вимогам, і захищає вашу дитину від дискримінації в школах. Федеральний закон також дає вам право вимагати перекладача, якщо він вам потрібен.

Довідник шкільних правил
Більшість шкіл мають такі правила, як відвідуваність, відповідний одяг учнів та використання Інтернету. Школа повинна надати вам документ чи довідник з правилами округу чи школи. У школі також можуть бути форми, які ви повинні підписати, щоб підтвердити, що ви розумієте правила та будете їх дотримуватися. Школа зобов’язана переконатися, що ви розумієте форму перед підписанням. Форма може бути перекладена або пояснена вам усно, тому обов’язково повідомте школу, якщо вам потрібен перекладач.

Залякування – Bullying
Залякування – це навмисна поведінка, яка завдає шкоди, шкодить або принижує учня, фізично чи емоційно, і може статися з дітьми в школі, у суспільстві чи в Інтернеті. Студенти, які знущаються, часто мають більше соціальної чи фізичної «влади», тоді як учні, які є жертвами знущань, мають труднощі зупинити таку поведінку. Поведінка зазвичай повторюється, хоча це може бути одноразовий випадок. Важливо повідомити вчителя, директора, консультанта чи батьків
зв’язку в школі, якщо ви вважаєте, що ваша дитина зазнає цькування. Попросіть у школи план, який допоможе вашій дитині бути в безпеці. B такій ситуації застосовують механізм шкільної медіації. Спеціально підготовлений педагог чи психолог, який не має жодного стосунку до конфлікту, модерує зустрічі між дітьми, їх батьками та вчителями.

Шкільна реєстрація вашої дитини

Ви повинні зв’язатися зі своїм шкільним або районним офіцером, і співробітник допоможе вам оформити документи для реєстрації. Це може тривати до кількох годин. Вас попросять надати номер соціального страхування та свідоцтво про народження вашої дитини, але ви не зобов’язані повідомляти цю інформацію школі. Це ніяк не завадить вашій дитині зареєструватися. Якщо ви не можете або не бажаєте надати ці документи, співробітник працюватиме з вами, щоб отримати інформацію, необхідну для завершення процесу реєстрації. Для цього може знадобитися спілкування з вашим місцевим працівником відділу з питань розселення біженців.

1. Документи, які може вимагати приймальна комісія:

a. Рахунок за комунальні послуги або договір оренди із зазначенням вашої поточної адреси.

b. Паспорт або свідоцтво про народження з датою народження дитини. Ви можете надати форму I-94 до школи, але від вас це не вимагається. Вам не потрібно надавати жодних документів щодо імміграційного статусу вашої дитини для зарахування до школи.

2. Ідентифікація студента як особи, яка вивчає англійську мову (EL):

Ви повинні відповісти на запитання Minnesota Language Survey щодо основної рідної мови вашої дитини.

  • Учні, основною рідною мовою яких не є англійська, проходять тест World Class Instructional Design and Assessment (WIDA) Screener, тест на знання англійської мови, який вимірює навички академічної англійської вашої дитини на слух, мовлення, читання та письма.
  •  Учні, які ще не володіють англійською мовою, отримають уроки англійської як другої мови на додаток до інших шкільних предметів.

3. Підтвердження імунізації:

У вашій школі знадобиться медична карта вашої дитини, в якій буде вказано її історію хвороби та вакцинування. Ви можете принести медичну документацію вашої дитини та інформацію про щеплення або отримати цей документ у свого лікаря чи працівника служби переселення, щоб передати його до школи. Ви також можете попросити свого лікаря надіслати електронну копію безпосередньо до вашої школи. Для цього вам знадобиться адреса електронної пошти школи або номер факсу, які потрібно надати своєму лікарю. Ви можете переглянути копію шкільної форми імунізації, відвідавши веб-сайт охорони здоров’я Департаменту освіти Міннесоти.

Програма вивчення англійської як додаткової мови в школі

(EL) студент – це студент, який має підтримку при вивченні англійської як додаткової мови. Після того, як ваша дитина буде зарахована до вивчення англійської як додаткової мови в школі, вона проходитиме щорічне оцінювання з англійської мови кожного року. Оцінка визначить прогрес вашої дитини в аудіюванні, говорінні, читанні і письмі англійською мовою. 

В кінці навчального року ви отримаєте звіт з балами вашої дитини. Цей звіт інформуватиме вас про прогрес вашої дитини у вивченні англійської мови.

На основі балів вашої дитини на тестуванні з англійської мови школа визначить, чи буде ваша дитина продовжувати отримувати підтримку з англійської мови, чи ваша дитина залишить програму. Школа повідомить вас про це рішення. Ви можете звернутися до школи, якщо у вас виникнуть запитання щодо результатів оцінювання. Ви можете зв’язатися зі своєю школою, якщо у вас виникнуть запитання щодо програми для вашої дитини на основі результатів оцінювання.

Спеціальна освіта для дітей з особливими потребами

Це програма, яка забезпечує індивідуальну підтримку, розроблену для задоволення унікальних потреб дітей з обмеженими можливостями. Якщо ви або школа вважаєте, що ваша дитина має проблеми з навчанням, вона може мати право на отримання послуг спеціальної освіти. Оцінювання проводиться командою зі школи. Якщо ваша дитина має право на спеціальну освіту, команда розробляє індивідуальну освітню програму (IEP). IEP пояснює конкретні потреби учня та цілі, які допоможуть учневі досягти прогресу в навчанні.

Середні школи
Як правило, середні школи навчають учнів з шостого по дванадцятий класи.
У середніх школах учні переходять з класу в клас, де навчають різні вчителі. Заняття можуть включати англійську мову, математику, природничі науки, суспільствознавство, здоров’я, музику, фізичне виховання та мистецтво. Середні школи також можуть пропонувати іноземні мови, комп’ютери, комп’ютерне кодування, бізнес і технології. Деякі заняття є обов’язковими, а деякі пропонуються на вибір для факультативних занять. Розклади для студентів, які відповідають вимогам ESL або EL та послуг спеціальної освіти, включають заняття ESL або EL та спеціальної освіти.
Міннесота має академічні стандарти для учнів середніх шкіл у багатьох предметaх.

Свідоцтва про середню школу та випускні
Якщо у вашої дитини є виписка зі школи в Сполучених Штатах або іншій країні, важливо надати цей документ школі. На рівні середньої школи учні можуть отримати заліки за уроки, проведені в школах у Сполучених Штатах та за їх межами. Школи та округи можуть використовувати транскрипти, щоб зарахувати учнів до класів, що відповідають їхньому віку, щоб вони мали доступ до відповідних класів навчальних програм і мали рівні можливості закінчити навчання.
Щоб закінчити середню школу, учні повинні відповідати академічним стандартам і успішно закінчити курси, які вимагаються штатом Міннесота. Ваша школа має допомогти вашій дитині скласти план випускного, щоб вона або вона знали, які вимоги необхідно виконати, щоб отримати диплом. Деякі учні закінчують школу після чотирьох років, а іншим потрібно більше часу. Залежно від віку учня, учні можуть переходити зі середньої школи на інші шкільні сайти, програми або коледжі, що відповідають віку.
Щоб отримати додаткову інформацію про вимоги до закінчення навчання в Міннесоті, відвідайте веб-сторінку вимог до закінчення навчання MDE (http://education.state.mn.us/MDE/dse/gradreq/).

Погода
Якщо погода дуже холодна або сильна хуртовина, можливо, школа вашої дитини закриється або школа може відкритися на годину-дві пізніше. Шкільні автобуси не приїдуть за вашою дитиною, якщо школа закрита, і приїдуть із запізненням, якщо школа почнеться пізніше цього дня. Про закриття школи зазвичай повідомляють на веб-сайті шкільного округу та на місцевих радіо- та телестанціях рано вранці або ввечері перед закриттям школи. Деякі школи використовують записане телефонне повідомлення, текстове повідомлення або повідомлення електронною поштою, які сповіщатимуть вас про закриття школи або запізнення.

Кожна школа матиме інший спосіб спілкування з вами щодо планування батьківських зустрічей. Повідомте школі, чи знадобиться вам перекладач на конференції. Також повідомте школу, якщо вам потрібен транспорт на конференцію. Деякі школи можуть допомогти з транспортом.
Батьківські конференції – це не єдиний час для спілкування зі школою чи вчителем. На початку навчального року ви повинні отримати ім’я вчителя вашої дитини та спосіб зв’язатися з ним по телефону чи електронною поштою. Ви повинні зв’язуватися зі школою вашої дитини щоразу, коли у вас є щось важливе, щоб поділитися про вашу дитину, або коли у вас є питання щодо навчання вашої дитини в школі.
Відвідування школи вашої дитини
Багато шкіл проводять «День відкритих дверей» або «Вечір повернення до школи» на початку навчального року. Це час для сімей відвідати школу своїх дітей, побачити їхні класи та зустрітися з вчителями. Вчителі діляться з батьками навчальною програмою, розкладом і тим, що дітям потрібно взяти до школи. Школа повинна повідомити вас про цю можливість мовою, яку ви можете зрозуміти.
Співробітники школи також заохочують сім’ї відвідувати школу в інший час, наприклад, щоб подивитися презентації та вистави та взяти участь у фестивалях і святах.
Якщо ви хочете відвідати школу вашої дитини в будь-який час, зв’яжіться з учителем вашої дитини особисто, телефоном або електронною поштою, щоб домовитися про зустріч.
Організації батьків і вчителівParent Teacher Organizations PTO
Батьки залучені до процесу прийняття рішень у школі через такі організації, як організації батьків i учителів (PTO) та асоціації батьків i учителів (PTA). Ці групи роблять такі речі, як заробляють додаткові гроші на шкільні заходи та обладнання, розробляють шкільні плани та допомагають розробляти шкільну політику.
Школи запрошують усіх батьків на збори цих організацій. Ви повинні повідомити школі, що вам потрібен перекладач, якщо це необхідно для вашої повної участі. Ви також можете звернутися до школи для отримання додаткової інформації про участь у цих організаціях.

Протягом навчального року у вас є багато можливостей поспілкуватися з персоналом школи вашої дитини. Школи зазвичай передають важливу інформацію за допомогою шкільних чи класних бюлетенів, електронних листів або телефонних дзвінків. Школа надсилає багато видів інформації батькам або опікунам, наприклад:
• Картки про успіхи вашої дитини
• Повідомлення про спеціальні події та екскурсії
• Описи навчальних і позашкільних програм
Шкільні повідомлення можуть бути відправлені додому в рюкзаку або шкільному планувальнику вашої дитини. Школа також може мати веб-сайт з інформацією. Запитайте у своїй школі, чи потрібна вам інформація про те, як отримати доступ до веб-сайту школи.
Якщо вам потрібна допомога в перекладі чи усному перекладі, зверніться до своєї школи. Відповідно до федерального законодавства ви маєте право отримувати інформацію мовою, яку ви розумієте.
Іноді вас можуть попросити підписати форму, щоб дати дозвіл вашій дитині робити щось у школі. Якщо школа просить вас підписати те, що ви не розумієте, зверніться по допомогу до школи. Важливо, щоб ви повністю зрозуміли будь-який документ, перш ніж дати своє схвалення документа за допомогою підпису.

Шкільне харчування

Під час реєстрації ви заповните форму «Заява на освітні пільги», щоб дізнатися, чи має ваша дитина право на безкоштовне харчування, або на сніданок та обід зі знижкою. Вам потрібно буде поділитися своїм сімейним доходом та іменами членів нашої родини в цій формі.

Tранспорт

Округи зобов’язані забезпечити транспорт для учнів, якщо вони живуть за дві або більше миль від школи. Кожного дня, коли школа працює, автобус забере вашу дитину вранці та висадить її після школи. Місця посадки та висадки можуть відрізнятися та призначаються шкільним округом. Округ також визначає розклад автобусів для вашої дитини. Ваша школа надасть вам цю інформацію. Ви можете відвідати транспортний веб-сайт департаменту освіти Міннесоти, щоб отримати інформацію про права вашої родини на транспортні послуги.

Відвідування школи

1. Відвідуваність

Відвідування школи є юридичною вимогою в Сполучених Штатах. Очікується, що учні приходять до школи щодня вчасно. Якщо ваша дитина пропустила школу або запізнилася, ви повинні повідомити школу, чому ваша дитина пропустила школу або запізнилася. Ваша школа повинна пояснити вам свої правила відвідування.

2. Пропуск з поважних причин

Якщо ваша дитина захворіла, вона повинна залишатися вдома. Хвороба вважається «пропуском з поважних причин», якщо батьки або опікуни повідомляють школі, що їхня дитина хвора.

3. Пропуск з НЕповажних причин

Якщо ви не повідомили школі, чому ваша дитина була відсутня, школа вважатиме це «пропуском з НЕповажних причин». Велика кількість пропусків без поважних причин може мати серйозні наслідки для сім’ї та учня, оскільки відвідування школи є вимогою законодавства.

4. Як спілкуватися зі своєю школою

Батьки повинні залишити повідомлення, щоб повідомити школу, що їх дитина хвора. Батьки та опікуни повинні зателефонувати за спеціальним номером телефону та залишити повідомлення про те, що дитина захворіла вранці, щоб школа одразу знала, що дитина буде відсутня.

Політика щодо відвідування та відсутності в кожному окрузі чи школі, в штаті- різна. Якщо у вас виникли запитання щодо політики вашого округу чи школи щодо відвідування та пропусків, будь ласка, перегляньте довідник з політики округу чи школи.

*Return to/ Повернутися до:

MN Refugee Portal | Documents | Medical | Welfare Aid

Шкільні медичні служби в школах Міннесоти

Усі державні, чартерні та приватні школи в штаті Міннесота працюють незалежно. Ось чому служби охорони здоров’я в цих школах можуть виглядати і виглядають по-різному залежно від розміру школи чи округу, розташування та рішень, прийнятих на основі потреб учнів у цій громаді.

У Міннесоті ліцензовані шкільні медсестри є зареєстрованими медсестрами (RN, or registered nurses) через раду медсестер Міннесоти. Вони мають 4-річну університетську освіту, яка зазвичай готує їх до надання послуг медсестер у державних установах, таких як школи. Шкільні медсестри мають ліцензії від Управління з питань ліцензування педагогів. Деякі школи можуть мати RN – зареєстрованих медсестер, LPN (ліцензованих практичних медсестeр) та асистентів, які не мають ліцензії медсестер.

Зазвичай школи надають інформацію про послуги медсестер у своїй школі. Однак, якщо сім’ї чогось не розуміють, вони можуть уточнити, поставити запитання, щоб зрозуміти структуру медсестринської допомоги в школі їхньої дитини. Таким чином вони зможуть дізнатися, хто піклується про їхню дитину та хто приймає рішення щодо охорони здоров’я в їхній шкільній громаді.

Медсестринська робота в школі — це спеціалізована практика медсестринства, яка захищає та зміцнює здоров’я учнів, сприяє оптимальному розвитку та сприяє успіху в навчанні. Шкільні медсестри пропагують практику охорони здоров’я та безпеки та допомагають у вирішенні реальних і потенційних проблем зі здоров’ям.

Яка роль шкільної медсестри?

Медсестри координують медичні послуги для учнів із хронічними проблемами зі здоров’ям (наприклад, астма, небезпечні для життя алергії, діабет, судоми), щоб діти отримували необхідну допомогу (наприклад, ліки, лікування) протягом навчального дня або для реагування на надзвичайні ситуації. Медсестри також працюють і спілкуються з батьками/родинами, клініками та лікарями та пишуть індивідуальні плани.

Шкільні медсестри:

– надають або навчають інших надавати першу допомогу при легких захворюваннях (наприклад, біль у животі) або травмах (наприклад, падіння, порізи).

– надають або навчають інших давати ліки, які потрібні учням протягом навчального дня.

– планують, запобігають і контролюють учнів і шкільне середовище щодо інфекційних захворювань (наприклад, COVID-19, грип), щоб зменшити ризик поширення цих захворювань на інших і дотримуються всіх державних вимог.

– розробляють процедури та створюють план спілкування, щоб переконатися, що всі учні/сім’ї повідомляють про необхідні щеплення до та під час відвідування школи. Крім того, вони надають ресурси для сімей, щоб отримати необхідні щеплення.

– проводять перевірку зору та слуху учням у школах і дошкільних установах протягом (3-5 років), щоб виявити проблеми, а потім працювати з родинами, якщо це необхідно, щоб отримати подальшу допомогу.

Шкільні медсестри є членами багатьох різних шкільних команд, таких як команда реагування на надзвичайні ситуації, команда для вирішення проблем учнів з особливими потребами, групи реагування на кризи.

Шкільні медсестри співпрацюють з педагогами та громадськими службами, щоб задовольнити потреби учнів і сімей. Вони забезпечують освіту та підготовку вчителів, помічників вчителів та іншого шкільного персоналу, щоб вони могли реагувати на надзвичайні медичні потреби учнів.

Батьки повинні:

зв’язатися зі школою та шкільною медсестрою з питаннями щодо правил відвідування школи. Щоб відвідувати школу, діти повинні почуватися здоровими. Це означає, що протягом останніх 24 годин у них не було температури, блювоти чи діареї. Діти можуть відвідувати школу, якщо у них є легкий кашель і легка застуда, але без температури. Після COVID у багатьох школах є різні спеціальні поради для сімей щодо симптомів і відвідування школи.

Якщо вашій дитині потрібні ліки або лікування (наприклад, перевірка рівня цукру в крові), зверніться до шкільної медсестри. У кожній школі є правила, процедури та документи, які мають заповнити батьки та лікар.

Ви несете відповідальність за те, щоб інформація про імунізацію вашої дитини була в актуальному стані та повідомляти школі, коли/чи ваша дитина отримує додаткові щеплення. Це державна вимога.

Якщо у вас є запитання чи ви хвилюєтеся щодо здоров’я вашої дитини (медичне чи психічне благополуччя), якщо вам потрібна допомога у визначенні громадських ресурсів охорони здоров’я у вашій громаді (медичні, психіатричні, їжа тощо), зверніться до шкільної медсестри. Вона може допомогти вам знайти відповіді та поділитися з вами інформаційними ресурсами.

Залучення сімей, можливості та підтримка

1. Програми раннього навчання

Округи Міннесоти та заклади Head Start пропонують програми та послуги ранньої освіти для дітей від народження до п’яти років та їхніх сімей. Є кілька програм, які можуть бути доступні для вашої сім’ї, включно з домашніми програмами.

2. Обстеження дітей раннього віку – це безкоштовна та проста перевірка того, як розвивається ваша дитина. Бажано проводити перевірку у віці 3 років, але ваша дитина може пройти перевірку у віці від 3 років до початку відвідування дитячого садка, як того вимагає закон. Тоді це можливість для вас поставити запитання про ріст і розвиток вашої дитини.

Перевірка може допомогти вам отримати доступ до інших безкоштовних можливостей навчання, таких як програми підготовки до дитячого садка, рання сімейна освіта, стипендії Міннесоти для раннього навчання, Head Start та спеціальна освіта для дітей раннього віку.

3. Спеціальні послуги згідно програми Title 1

Діти, яким потрібна додаткова допомога в навчанні читання i/або математики, мають право на додаткову підтримку через спеціальну федеральну програму під назвою Title I. Title I відрізняється в кожному окрузі та школі. Студенти з розділу I можуть отримувати додаткову допомогу з читання чи математики від вчителя-спеціаліста, який приходить у звичайну класну кімнату або забирає дітей із неї. Якщо ваша дитина має право на послуги Title I, школа надішле додому документ під назвою «Батьківський договір». Діти, які вивчають англійську як додаткову мову, також мають право на послуги Title I, якщо вони відповідають вимогам для кожного типу послуг.

4. Альтернативні  школи

Альтернативні школи пропонують унікальну освітню програму для учнів і сімей, які шукають альтернативу традиційним державним школам. Щоб отримати інформацію про повний перелік затверджених альтернативних шкіл, ви можете відвідати веб-сайт Департаменту освіти Міннесоти для цих шкіл .

5. Перекладачі

Ви можете звернутися за допомогою до перекладача в перший день навчання або в будь-який момент зустрічі з персоналом школи. Ваша школа надасть перекладача, якщо він вам потрібен.

Додаткові теми

Чи можна вступити до коледжу у 16-17 років, після 9, 10 чи 11 класу?

Програма PSEO Postsecondary Enrollment Options дозволяє учням 10-х, 11-х і 12-х класів середньої школи відвідувати курси рівня коледжу в коледжах штату Міннесота особисто або через Інтернет, що зараховуватиметься як для середньої школи, так і для коледжу. Студенти також можуть відвідувати курси коледжу штату Міннесота у своїх середніх школах за програмою паралельного зарахування Concurrent Enrollment або онлайн через eCampus у середній школі.

Програма PSEO, що фінансується Департаментом освіти Міннесоти, покриває оплату навчання учня середньої школи та вартість підручників для курсів рівня коледжу (з номером 1000 рівня або вище). Студенти PSEO несуть відповідальність за вартість обладнання, яке стає їхньою власністю, наприклад інструменти та комп’ютери.

Які переваги?

ВИ ЕКОНОМІЄТЕ ГРОШІ. Навчання, плата та підручники для вас безкоштовні.
ВИ ЕКОНОМІЄТЕ ЧАС. Завершення курсів коледжу в середній школі означає, що вам знадобиться менше часу, щоб отримати диплом після закінчення середньої школи.
ВИ ДОДАЄТЕ РІЗНОМАНІТНІСТЬ. Вам надається більша різноманітність пропозицій курсів, крім того, що доступно у вашій середній школі.
ВИ КИДАЄТЕ СОБІ ВИКЛИК. Курси коледжу запропонують вам складний (але корисний!) навчальний досвід. Вся додаткова інформація тут.

*Return to/ Повернутися до:

MN Refugee Portal | Documents | Medical | Welfare Aid